Lekkoatletyka_PiotrkówTo już chyba stało się tradycją, że uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach zdobywają na zawodach lekkoatletycznych po kilkanaście medali. Tak też było i tym razem. Na Mistrzostwach LZS województwa  łódzkiego, które odbyły się 06.06.2017r. Na stadionie miejskim w Piotrkowie szkoła wywalczyła 13 medali.

Pchnięcie kulą – I miejsce Cieślik Krystian, III miejsce Krawętek Maria. Skok w dal II miejsce Gałązka Joanna. Bieg na 400m. – I miejsce Sadura Jakub, II miejsce Świątek Ilona, III miejsce Klimczyk Izabella. Bieg na 800m. – I miejsce Miedzińska Sandra, III miejsce Cieślak Marcin. Bieg na 1500m. – I miejsce Cichosz Patrycja, III miejsce Kozłowska Katarzyna. Sztafeta 4x400m. dziewcząt – II miejsce drużyna w składzie: Ilona Świątek, Joanna Fijołek, Wróblewska Patrycja, Miedzińska Sandra. Sztafeta 4x400m. chłopców – II miejsce drużyna w składzie: Michalski Ryszard, Frączyk Mateusz, Cieślak Marcin, Sadura Jakub. Sztafeta 4x100m. II miejsce drużyna
w składzie: Miedzińska Sandra, Wróblewska Patrycja, Klimczyk Izabella, Gałązka Joanna.

Ogromnym zaskoczeniem był bieg Jakuba Sadury na 400 m., który nie tylko zajął I miejsce w tej konkurencji ale również ustanowił nowy rekord szkoły na tym dystansie – 55,33 s.

Należy wspomnieć, że Kuba na poprzednich Halowych Mistrzostwach Woj. Łódzkiego w Spale również pobił rekord szkoły, tym razem w biegu na 200m. – 24,6s. Ciekawostką jest fakt, że poprzedni rekord ustanowił w 1997r. na Mistrzostwach Polski LZS w Poznaniu Dariusz Kowalski i przez 20 lat był nie do pobicia …..

Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy.

Lekkoatletyka- Bujny trzymają poziom!
Tagi: