FerdydurkeW dniu 16 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie klas: I TR, I TW, I TL, I LOW, I LOP, II LOP, III LOW wzięli udział w spektaklu teatralnym „Ferdydurke” W. Gombrowicza przedstawionym przez aktorów z Teatru Forma z Białegostoku. Aktorzy starali się pokazać awangardowość oraz nowoczesność utworu „Ferdydurke”. Wykazali się przy tym niezwykłym zaangażowaniem i ekspresją. Zaprezentowany spektakl mógł szokować lub śmieszyć… Jego zrozumienie wymagało również współpracy z publicznością. Z pewnością w pamięć widzów na długo pozostanie scena przedstawiająca lekcję języka polskiego, w trakcie której prof. Bladaczka uświadamia uczniom, że ,,Słowacki wielkim poetą był”. Czy sztuka trafiła do odbiorców? Czy się podobała? Gromkie oklaski, jakie otrzymali aktorzy, świadczyły o zadowoleniu młodych widzów 🙂
Spektakl zorganizowały panie: Katarzyna Laskowska- pedagog szkolny oraz Julita Furczyńska- nauczyciel języka polskiego.

Apetyt na „Ferdydurkę” Witolda Gombrowicza