konkurs UJKW dniu 12.01.2018 r. na UJK W Piotrkowie Tryb. odbyła się powiatowa edycja Konkursu „Bezpieczna Polska, bezpieczny region piotrkowski”.
W konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły wyłonieni w eliminacjach szkolnych: Adam Gałwiaczek i Przemysław Niewiadomski z klasy II LOP oraz Andrzej Sikora z klasy I LOP. Etap powiatowy pod przewodnictwem prof. Bogusława Packa z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJK składał się z 2 części: pisemnej i ustnej. Zwycięzcą w części pisemnej został Adam Gałwiaczek, zdobywając największą liczbę punktów. Do części drugiej przeszedł wraz z Przemysławem Niewiadomskim. Pytania konkursowe wymagały drobiazgowej wiedzy historycznej, wiedzy z zakresu bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej oraz znajomości struktur i zadań służb mundurowych. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zdobyła III. miejsce! GRATULUJEMY!
Uczniów do konkursu przygotowały Dorota Szeidl, Anetta Mielczarek (które pełniły opiekę nad młodzieżą w trakcie konkursu) oraz Jolanta Kordowiak.

Konkurs „Bezpieczna Polska, bezpieczny region piotrkowski”