Oj dzieje się, dzieje w Samorządzie Uczniowskim. Koniec listopada i grudzień pracowaliśmy intensywnie. Byliśmy w odwiedzinach w Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieciakom bardzo podobała się bajkowa postać, czyli Miś, który przyniósł słodziutki poczęstunek. Dzięki zaangażowaniu klasy IV i III technikum oraz Kingi Mazurczyk z I LOP spotkanie pozostawiło miłe wspomnienie. Na styczeń zaplanowaliśmy zbiórkę konkretnych materiałów według potrzeb mieszkańców Domu Dziecka. Śledźcie nasz profil na FB, tam konkrety niebawem.

Kolejną akcją SU były Mikołajki szkolne. Święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkiem i dwiema uroczymi pomocnicami zasiadł na I piętrze budynku A i przyjmował życzenia do spełnienia. Wręczył też symboliczne rózgi Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i pozostałym pracownikom szkoły i Internatu. O dziwo, wszyscy z uśmiechem przyjmowali takie prezenty. Dodatkowo akcję osłodzili uczniowie klasy II WRL, którzy przygotowali słodki kiermasz. Zapraszamy więc do galerii.

W dzień zebrania z rodzicami, by nieco złagodzić otrzymane informacje, SU przygotował stoisko z własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, a także pani Ewie Kąkol, pani EwieDąbrowskiej, pani Magdalenie Omonkowskiej za pomoc w przygotowaniu produktów. Na stoisku służbę pełniły Natalia Bury, Wiktoria Kiełkiewicz, Klaudia Kluf,Kinga Mazurczyk z I LOP. Środki zebrane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na działalność SU.

Na podsumowanie jeszcze kilka ważnych słów. Czas świąteczny wypełniony jest czynami płynącymi z serca, radością z obcowania z innymi, szczerością i otwartością na nowe wyzwania. Tego Wam życzy na te wyjątkowe święta cały Samorząd Uczniowski i jego opiekunki Jolanta Dawidowicz, Iwona Gemel i Anna Daranowska-Wrzeszcz.

 

Ostatnie działania SU