kino_seans

„Miałem taki sen…,choć to daleko, w którym
dojdziemy tam. Miałem taki sen, że nasze
dzieci oglądają wolny świat….’’
Krzysztof Zalewski
piosenka promująca film „Kurier”

W dniu 21.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kinie Helios w projekcji najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego pt.”Kurier”. Film skupia się na misji legendarnego kuriera Jana Nowaka – Jeziorańskiego, z którą przybywa z Londynu do Warszawy tuż przed wybuchem powstania warszawskiego w 1944r. Jego zadaniem jest przekazanie dowódcom AK, że w przypadku wybuchu powstania nie mogą liczyć na wsparcie aliantów. Kurier wyrusza w podróż, która obfituje w liczne przeszkody i chwile pełne grozy. Niemcy wysyłają za nim list gończy i swoich agentów. Zaczyna się prawdziwy wyścig z czasem… Film był pasjonującą i trzymającą w napięciu lekcją historii, która przybliżyła nam funkcjonowanie polskiego państwa podziemnego, walkę cywilną i zbrojną Polaków oraz dylematy związane z wybuchem powstania warszawskiego. Mogliśmy podziwiać również wspaniałą grę aktorów, a szczególnie Phillippe Tłokińskiego, który wcielił się w postać legendarnego kuriera.
Organizatorem wycieczki do kina była Dorota Szeidl.

„Kurier”