18 maja 2019r. w Ośrodku Wypoczynkowym DRESSO w Sulejowie odbył się XIX Ogólnopolski Zlot Sportowo – Rekreacyjno – Ekologiczny „Szlakiem Nadpilicznym” LZS im. Wiesława Gajzlera. Celem zlotu było poznanie walorów turystyczno- krajoznawczych powiatu piotrkowskiego, popularyzacja form pieszej turystyki kwalifikowanej wśród młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz poznanie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach rywalizowali w konkursie wiedzy, wędkarstwie rzutowym oraz rozpoznawaniu ryb słodkowodnych, rzucie lotką i sprawnościowym torze przeszkód. Na wycieczce metodycznej musieli wykazać się znajomością znaków topograficznych, roślin, zwierząt, ptaków i grzybów oraz umiejętnością posługiwania się kompasem. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji nasze drużyny zwyciężyły w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych oraz OPEN. Indywidualnie również wypadli bardzo dobrze. W konkursie wiedzy „ Z ekologią na ty oraz walory przyrodnicze i turystyczne ziemi piotrkowskiej” Milena Tasarz zajęła I miejsce. W torze przeszkód Miejsce IV Jakub Szczepanik, w rzucie lotką miejsce I Paulina Rybicka, IV miejsce Monika Tasarz; w wędkowaniu rzutowym I miejsce Przemysław Dychto, a IV miejsce Michał Zimny. W klasyfikacji Gmin Wola Krzysztoporska I miejsce puchar odebrał Władysław Wawrzyńczak. Opiekunami grupy były Jolanta Kordowiak i Anetta Mielczarek.

Zlot turystyczny w Sulejowie