W niedzielę 1 września 2019 roku obchodziliśmy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na uroczystości poświęconej pamięci żołnierzy ze zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego nie mogło zabraknąć młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. W bitwie na Górach Borowskich, zwanych też „Piotrkowskimi Termopilami”, 80 lat temu poległo aż 663 żołnierzy 2. Pułku Piechoty Legionów pod dowództwem płk. Ludwika Czyżewskiego. Uczniowie klas mundurowych uczestniczyli we mszy świętej polowej w intencji poległych. Wysłuchali apelu poległych zakończonego salwą honorową, a delegacja klas mundurowych wraz z p.o. Dyrektor Dorotą Strzemieczną złożyła kwiaty pod pamiątkowym pomnikiem. Patriotyczny charakter uroczystości był doskonałym momentem do przypomnienia naszej niełatwej drogi do wolności. Opiekę nad młodzieżą w tym dniu sprawowali: Iwona Gemel, Tomasz Woźniak i Jolanta Dawidowicz.

Uczniowie Zespołu Szkół CKP im. W. Witosa w Bujnach uczcili obrońców Gór Borowskich w Borowej.