W dniu 20.09.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Piotrkowa Tryb. Wzięli udział w projekcji filmu w kinie Helios pt. „Piłsudski”, pierwszym filmie fabularnym dotyczącym życia Marszałka. Na ekranie poznajemy go w trakcie ucieczki z rosyjskiego szpitala psychiatrycznego, śledzimy jego działalność spiskową i rewolucyjną do 1918 roku. Marszałek mawiał, że „głowę ma pełną najdzikszych sprzeczności”. Można to było zauważyć, obserwując życie prywatne Piłsudskiego. Film pokazał znane i mniej znane fakty z życia jednego z największych „Ojców Niepodległości”. Po filmie pan dr Maciej Hubka z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Tryb. wygłosił wykład o życiu i działalności Marszałka. W obliczu nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy w ten sposób pamięć tego wybitnego Polaka. Organizatorem wycieczki była p. Dorota Szeidl.

Projekcja filmu ,,Piłsudski’’