W poniedziałek, 21 października 2019 r., uczniowie klas trzecich i czwartych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, komisarzem Maciejem Cholajdą. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rozpoczęło się prezentacją multimedialną, obrazującą statystykę zdarzeń drogowych, do których doszło w poszczególnych województwach w Polsce z naciskiem na teren województwa łódzkiego. Omówione zostały również główne przyczyny i skutki zdarzeń drogowych. Młodzież obejrzała filmy instruktażowe, które dogłębnie odzwierciedlały skutki niewłaściwych zachowań na drodze, zarówno kierowców jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. W dalszej części spotkania uczniowie mogli skorzystać z symulatora dachowania, gdzie pod czujnym okiem przedstawiciela WORD w Łodzi Oddział Terenowy w Piotrkowie Tryb. mogli „na własnej skórze” przekonać się w jaki sposób zachowuje się nasze ciało podczas dachowania samochodu. Doświadczenie dachowania w warunkach symulowanych przekonało młodzież, że bardzo ważne dla bezpieczeństwa jest prawidłowe zapinanie pasów. Spotkanie zorganizowała Katarzyna Laskowska – pedagog szkolny i Katarzyna Mazur – kierownik internatu.

Symulator Dachowania w Zespole Szkół CKZ w Bujnach