Przypadł nam w udziale wielki zaszczyt poprowadzenia wspaniałej akcji – Eventu pod hasłem „Każdy ma wybór-wybierz siebie”. Projekt jest realizowany w ramach programu Energia w nauce przy współpracy z Enea, programu UsuwaMy bariery przy współpracy z Autopay i SWPS. Jest to efekt współpracy w ramach programu „Krok do przodu” z ING Bank Śląski oraz fundacją ING dzieciom. Dzień dobry i serdecznie witam wszystkich na uroczystym otwarciu naszego Eventu! Jest mi niezmiernie miło powitać tutaj Władze Powiatu, Dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli ING Banku Śląskiego. Wydarzenie odbyło się w Pierwszy Dzień Wiosny 21 marca w ZS CKZ w Bujnach Wśród gości zaproszonych znaleźli się: przedstawicielka ING Banku Śląskiego Anna Błaszkiewicz, ekspertkę z Centrum Rozwoju Biznesu z Warszawy, Starostę Powiatu Piotrkowskiego dr Piotr Wojtysiaka oraz wicestarostę p. Dariusza Magacza.

Wśród prelegentów znaleźli się : Anna Chaładaj – coach, mentor i trener rozwoju osobistego, właścicielka Studio Be happy and smail; Renata Głowacka – psycholog i psychoterapeuta, dr Jolanta Jarocka – Piesik – wykładowca Akademii Piotrkowskiej, Michał Szulc Psycholog Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień oraz ekipa WOPR z Piotrkowa Trybunalskiego.

Młodzież uczestniczyła zarówno w prelekcjach, jak i atrakcyjnych zabawach na sali gimnastycznej: Zumba, Joga, Rysiowe Animacje, DJ-Wodzirej konkursy oraz FitFood Market – kiermasz charytatywny.

Dziękujemy, że byliście z organizatorami projektu Razem po uśmiechy 2.0 tego dnia i wspieraliście nas swoją energią.W dniach 04.03.2024r.-10.03.2024r. odbywała się w naszej szkole akcja informacyjna pod hasłem „Zadbaj o siebie dla siebie”, pod patronatem Ministerstwa Zdrowia.
Wydarzenie miało miejsce w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii „Razem po uśmiechy 2.0”.
W propagowanie profilaktyki w Tygodniu Zdrowia Kobiet włączył się Samorząd Uczniowski i Biblioteka szkolna ZSCKZ w Bujnach.Wiemy, że wiele osób w naszym społeczeństwie boryka się z trudnościami. Ale chcemy Wam pokazać, że nie jesteście sami! Nie ma wstydu w proszeniu o pomoc. Jesteśmy pokoleniem Internetu i jesteśmy przyszłością. Bez zdrowych ludzi nie możemy stworzyć zdrowego i szczęśliwego społeczeństwa. Dlatego organizujemy prelekcje w szkołach na tematy, które dla nas są ważne – jak emocjonalne podjadanie, wpływ influencerów na nawyki żywieniowe, jak dbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, a także jak rozpoznawać toksyczne związki i relacje oraz jak się z nich wydostać. Najważniejsze, co chcemy Wam przekazać, to gdzie i jak szukać pomocy.
,, Razem możemy zmieniać świat!”