Za nami niesamowity weekend, pełen wrażeń i emocji związanych z poznawaniem greckiej kultury. Nasi uczniowie odwiedzili kompleks skalno-klasztorny w Meteorach. „Meteory” to znajdujący się w Grecji środkowej masyw skalny słynny dzięki prawosławnym pustelniczym monastyrom. Klasztor, który odwiedziła nasza młodzież to Megalo Meteoro (Wielki Meteor) i jest on jednym z 24 klasztorów, których budowa była niezwykle trudnym zadaniem, którego efekt pozwolił jednak na stworzenie kompleksu nie tylko usytuowanego w strategicznym i bezpiecznym miejscu, ale także pełniącego ważne funkcje religijne, a po latach kulturowe, służąc tysiącom turystów za miejsce bliższego poznania greckiej kultury, religii prawosławnej, a także prezentując zapierające dech w piersiach widoki.
W niedzielę młodzież udała się w rejs na wyspę Skiathos, dzięki czemu grecka kultura stała jej się jeszcze bliższa. Podczas rejsu, obejmującego szereg atrakcji kulturowych, uczestnicy projektu mogli nauczyć się greckich tańców takich jak Zorba czy Syrtaki, poznać tradycyjną muzykę, spróbować greckiej kuchni w wydaniu wyspiarskim, czy też spotkać się z typową dla tego typu miast architekturą. Dzień spędzony pod znakiem rekreacji i odpoczynku był wypełniony wieloma informacjami i ciekawostkami, które pozostaną w pamięci uczniów na baaardzo długo 🙂

Poznajemy grecką kulturę! Za nami weekend pełen wrażeń 🙂