dzień drzwi otwartych13 marca 2019r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego otworzył drzwi dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Oczywiście, w tym dniu, poza wieloma atrakcjami przygotowanymi przez nauczycieli i społeczności szkolną, nie mogło zabraknąć również naszych partnerów: Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego Wydziału Zdrowia i Nauk Społecznych w Piotrkowie Tryb., Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb., Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Tryb. oraz 25 Batalionu Logistycznego w Tomaszowie Mazowieckim i 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Piotrkowie Tryb i 9 Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.
Odwiedzający mogli zapoznać się w tym dniu z szeroką ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć budynki szkoły oraz internat, a także wziąć udział w różnych konkursach i bloku rekreacyjno – sportowym. Do konkurencji sportowych przystąpiło 8 szkół podstawowych z terenu gminy Wola Krzysztoporska oraz powiatu piotrkowskiego. Po poszczególnych konkurencjach klasyfikacja przedstawiała się następująco:
I miejsce -SP I Gimnazjum z Rozprzy
II miejsce – SP 10 z Piotrkowa Tryb.
III miejsce – SP Wola Krzysztoporska
IV miejsce -SP Gomulin
V miejsce -SP Bujny
VI miejsce -SP Włodzimierzów
VII miejsce -SP12 Piotrków Tryb.
VIII miejsce – SP Włodzimierzów (drużyna II).
Zainteresowani mogli wziąć również udział w konkursie ,,Siłacza’’ przygotowanym przez Luks Gryf Bujny, konkursie wiedzy rolniczej – rozpoznawania roślin, nasion i pasz, konkursie wiedzy przyrodniczo – leśniczej, który składał się z quizu zawierającego 10 pytań. Odbył się również konkurs pierwszej pomocy, do którego zgłosiło się 16 osób, a po części teoretycznej do dalszego etapu zakwalifikowało się 9 osób. Najlepsze okazały się uczennice Gimnazjum w Rozprzy, które zajęły I i II miejsce, na miejscu III uplasował się uczeń SP we Włodzimierzowie.
Poza udziałem w konkursach uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w pokazach przygotowanych specjalnie dla nich. Były to między innymi: pokaz samoobrony, pokazy sprzętu rolniczego, laboratorium weterynaryjne, inkubacja jaja kurzego, czyli proces klucia się piskląt.
,,Smacznie i zdrowo” pod takim hasłem odbyło się w tym dniu wspólne gotowanie dla naszych gości, którzy mogli skosztować rarytasów w postaci tortu naleśnikowego, sałatkowych babeczek i innych pyszności. Po trudach konkurencji sportowych uczestnicy mogli zregenerować siły odwiedzając internatową stołówkę, w której serwowane były gorące kiełbaski 🙂
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, sponsorom za wsparcie, a tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów zapraszamy od września do naszej społeczności szkolnej.

Dzień Drzwi Otwartych w Bujnach