Dnia 9 marca br. odbyły się rozgrywki w ramach szkolnego etapu XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zespół Szkół CKZ w Bujnach znalazł się w gronie 1500 szkół ponadpodstawowych, które zgłosiły chęć przeprowadzenia konkursu. Inspiracją tegorocznej edycji OKWB oraz jego hasłem stały słowa: „Poczuj radość Ewangelii!”, a zakres tematyczny stanowią: starotestamentalna Księga Powtórzonego Prawa (Pwt) oraz należący do pism Nowego Testamentu List do Hebrajczyków (Hbr).
Eliminacje odbywają się na trzech poziomach: szkolnym, diecezjalnym oraz ogólnopolskim. Spośród uczniów naszej szkoły 11 osób wyraziło chęć sprawdzenia swojej wiedzy w pisemnej części konkursu. Rozgrywki w formie on – line na poziomie szkolnym pozwoliły wyłonić trzy laureatki. Największą liczbę punktów uzyskała uczennica Izabela Broniarczyk z kl. II LOP, drugie miejsce zajęła Dominika Błaszczyk z kl. I TW. Trzecie miejsce wywalczyła Nikola Grochala również z kl. I TW. To właśnie te uczennice wezmą udział w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia br. w Łodzi.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi oraz rzetelnego przygotowania, natomiast zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs Wiedzy Biblijnej