Odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule i wiele innych poznali uczniowie Technikum Leśnego w Bujnach podczas wycieczki do Spały. Naszym przewodnikiem po leśnej ścieżce edukacyjnej w rezerwacie Spała i barci dzianej w starej sośnie był Pan Tomasz Dzierżanowski. Oprócz walorów przyrodniczych, które mogliśmy docenić podczas wędrówki po starym drzewostanie w Puszczy Pilickiej, mieliśmy również okazję obejrzeć barć, nawet z bliska z drabiny. Nasz przewodnik zademonstrował metodę wspinania się do barci, znaną od tysiącleci, za pomocą leziwa. Bardzo ciekawie opowiadał o odrodzeniu staropolskiej tradycji bartniczej. Wspaniała przyroda, stara puszcza i bartnictwo- to połączenie niezwykłe, co wszyscy uczestnicy wycieczki mogli docenić. Zapraszamy do galerii zdjęć, a niebawem niespodzianka- film.

 

Kto wie co to jest leziwo, dłużnia i płaszka?