07.02.2020r wydarzenie Olimpiada Młodych Producentów Rolnych zgromadziło w gościnnych progach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu 37 uczniów techników rolniczych z powiatu oraz ich opiekunów. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach reprezentowali: Karol Szymacha (IV TR), Paweł Tomaszewski (II TR), Kacper Lenart (I TRp) oraz Kacper Krawczyk (I TRp). Uczestnicy Olimpiady musieli wykazać się wiedzą, uzupełniając test składający się z 30 pytań. Następnie wszyscy zgromadzeni wysłuchali wykładu na temat zagrożenia ASF, wygłoszonego przez Izabelę Wójtowicz- Olczyk z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim. Do drugiej części Olimpiady przystąpiło 15 uczniów, wyłonionych spośród wszystkich uczestników. Odpowiadali oni na pytania zadawane przez Komisję. Miło nam poinformować, że Paweł Tomaszewski przeszedł do kolejnego etapu, który odbędzie się 6. marca br. w Łodzi. Wszystkim  reprezentantom szkoły biorącym udział w Olimpiadzie gratulujemy, a Pawłowi życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.

Olimpiada Młodych Producentów Rolnych