W piątek, 14. lutego 2020 r. klasy pierwsze liceum wojskowego i policyjnego zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach pod opieką wychowawców Jolanty Kordowiak i Anetty Mielczarek udały się na lodowisko do Tomaszowa Mazowieckiego. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Areny Lodowej -pierwszego w Polsce krytego toru łyżwiarskiego oraz doskonalenie jazdy na łyżwach. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. Młodzież aktywnie, i co najważniejsze- bezpiecznie spędziła czas na lodowisku. Dodatkowo była to doskonała okazja do osobistego zapoznania się z jedną z dyscyplin Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu, która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Wszyscy bawili się znakomicie. Było dużo śmiechu i radości. Zmęczeni, ale szczęśliwi, zrelaksowani i odprężeni wrócili do szkoły ze świadomością, że wyjazd był bardzo udany i warto go jeszcze powtórzyć. Wspólny pobyt przyczynił się na pewno do integracji uczniów i rozwijania ich pasji oraz był chociaż troszeczkę namiastką zimy…..

Nikt nie został na lodzie