W dniu 11.02.2020 r. klasy I LOW P i II LOW, realizujące program historii rozszerzonej, uczestniczyły w wycieczce do Piotrkowa Tryb. Brały udział w zwiedzaniu wystawy IPN „Polskie Państwo Podziemne”, która miała miejsce w Bibliotece Pedagogicznej. To już nasza szkolna tradycja, gdyż co roku zwiedzamy wystawy IPN w naszym mieście. Poruszający wykład w oparciu o unikalne zdjęcia wygłosił dyrektor Biblioteki Pedagogicznej dr Andrzej Popłoński. Nie zabrakło wzruszeń i wielu emocji związanych z walką Polaków podczas okupacji hitlerowskiej. Następnie udaliśmy się do kina Helios na projekcję filmu pt. „1917”. Film zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym 3 Oscary. To opowieść o 2 młodych żołnierzach amerykańskich, którzy dostają rozkaz przedostania się na linię wroga, aby dostarczyć tajną informację. Film w oparciu o fakty okazuje okrucieństwa I wojny światowej, walkę o przetrwanie i osobiste dramaty głównych bohaterów. To również wspaniała lekcja historii wojskowości w aspekcie uzbrojenia, umundurowania oraz strategii walki. Klasy wojskowe mogły skonfrontować swoje wrażenia z obejrzanego seansu z niedawno obejrzanym filmem pt. „Midway”. Wycieczkę zorganizowała i opiekę nad młodzieżą sprawowała p. Dorota Szeidl. Drugim opiekunem była p. Edyta Owczarek.

Lekcja historii w nowej odsłonie