23. czerwca policjanci z Komendy Miejskiej w Piotrkowie Tryb. wspólnie z przedstawicielami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, ratownikami medycznymi Samodzielnego Wojewódzkiego Szpitala w Piotrkowie Trybunalskim oraz strażnikami leśnymi przeprowadzili zajęcia dla uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach. Warsztaty odbyły się przy posterunku policji wodnej w Barkowicach Mokrych. Podczas zajęć przedstawiono przede wszystkim zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. W trakcie warsztatów młodzież mogła poznać zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, przed pojawieniem się fachowej pomocy medycznej oraz doskonalić wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Uczniowie dowiedzieli się, jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk oraz gdzie w razie potrzeby uzyskać pomoc. Prezes WOPR Pan Leszek Ciechanowski bardzo interesująco i z wielkim zaangażowaniem przekazywał informacje młodzieży. Fakt, że Pan Ciechanowski żegnał się z zebranymi 4 razy, a potem znowu wracał aby jeszcze opowiedzieć o ciekawych, ale również tragicznych sytuacjach ze swojego zawodowego życia świadczy, jak wielką pasją jest dla Pana Leszka jego praca.
Uczniowie mogli dowiedzieć się również, jak wygląda praca policjanta „wodniaka”, zobaczyć, jaki sprzęt na kąpieliskach wykorzystują policjanci oraz ratownicy WOPR.
Pracownicy Straży Leśnej natomiast przekazali uczniom informacje na temat zachowania się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami oraz jak się zahować, gdy zgubimy się w lesie. Pokazali również, jak wyposażony jest samochód straży leśnej a uczniowie mieli możliwość wypróbowania działania pompy gaśniczej.

Klasy mundurowe z Bujen nie zwalniają tempa