10. listopada w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. W. Witosa w Bujnach uczczono 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Edukacji i Nauki, nauczyciele wraz z uczniami o godz. 11:11 zaśpiewali Hymn Narodowy w salach lekcyjnych i na holu szkolnym. W tym roku ze względu na pandemię uroczystość szkolna była skromniejsza, ale idea święta pozostała niezmienna. To pamięć o bohaterach roku 1918 – twórców niepodległej Polski i wszystkich tych, którzy o wolność Ojczyzny walczyli. To pokolenie Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Wojciech Korfantego, Wincentego Witosa dało nam możliwość tworzenia na nowo niepodległego państwa. Niepodległość pozwala nam rozwijać się w swoim kraju, dlatego tak ważna jest pamięć o ojcach niepodległej Polski i wydarzeniach historycznych tamtych lat.

Szkoła do Hymnu