3 Maja 1791 została uchwalona Konstytucja 3 Maja, która była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się w Piotrkowie Trybunalskim. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem księdza biskupa Marka Marczaka w Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej.
W dalszej kolejności uczestnicy udali się pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Następnie Pani Dyrektor Mirosława Kaczmarek-Michalak wraz z uczniami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą 125. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wmurowaną w ścianę kościoła oo. Bernardynów. Podczas całej uroczystości reprezentanci klas mundurowych dumnie reprezentowali szkołę.

Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja