W dniu 21.09.2022 r. klasy 2 lop i 3 lop uczestniczyły w debacie społecznej pt. ” Bezpieczeństwo w sieci – nasza wspólna sprawa”, która odbyła się w Mediatece w Piotrkowie Trybunalskim.
Organizatorem debaty był Komendant Policji Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Łodzi. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Piotrkowa Tryb. Krzysztof Chojniak.
Uczniowie mogli wysłuchać prelekcji na temat  m.in. działań profilaktycznych i  prowadzenia czynności w zakresie zagrożeń internetowych oraz zjawiska fonoholizmu i cyberbezpieczeństwa. Prelegentami byli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, funkcjonariusze Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, przedstawiciele Powiatowej Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej oraz pracownicy Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim.
Po zakończeniu wykładów rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa w sieci mieszkańców powiatu piotrkowskiego. W dyskusji aktywnie uczestniczyli również nasi uczniowie.
Opiekunami młodzieży były Dorota Szeidl i Jolanta Dawidowicz.

„Bezpieczeństwo w sieci – nasza wspólna sprawa”