Regularne sprzątanie lasu w pobliskim kompleksie „Las Belzacki” („Las Bujnowski”) przynosi powoli efekty. Położenie oddziałów leśnych 311, 312, 313 i 314 leśnictwa Wierzeje w pobliżu granic miasta skutkuje ogromnym ruchem turystyczno- rekreacyjnym, co przekłada się na ilość śmieci. Jednak współpraca z leśniczym p. Piotrem Misztelą w zakresie sprzątania oraz częste interwencje Straży Leśnej, z komendantem p. Rafałem Taranowskim na czele, przynoszą pozytywne skutki. Śmieci jest coraz mniej. Jedynie obrzeża drzewostanu od strony ulicy Świerkowej i Energetyków pozostawiają jeszcze wiele do życzenia, stąd wciąż znaczna liczba worków z zebranymi śmieciami. Tradycyjnie wymiar edukacyjny wycieczki wyczerpały dyskusje na tematy szkodnictwa leśnego, hodowli lasu i ochrony lasu.  Jak zwykle nie zabrakło też ogniska i pieczonych kiełbasek.

Technikum Leśne- akcja sprzątania lasu- 17.10.2023 r.