W dniu 3 kwietnia 2024 r. młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego im. W. Witosa w Bujnach brała udział w Pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę. Maturzyści udali się do Częstochowy chcąc oddać się w opiekę Królowej Polski, prosząc o Błogosławieństwo podczas egzaminów oraz o łaskę Ducha Świętego przy dokonywaniu dorosłych życiowych wyborów. Uczniowie wraz z opiekunami dotarli szczęśliwie do duchowej stolicy Polski, gdzie pierwszym punktem programu była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Kamila Cudaka. Przypomniał on o znaczeniu słowa matura i odpowiedzialności z nią związanej. Życzył uczniom błogosławieństwa w dorosłym życiu oraz dokonywania dojrzałych wyborów w przyszłości.
Następnie uczestnicy wzięli udział w adoracjach przed Cudownym Obrazem i w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Młodzież zwiedziła najciekawsze miejsca Jasnej Góry. Uczestnicy Pielgrzymki mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. W tym roku szkolnym młodzież przystąpi w maju do egzaminów maturalnych. Teraz, gdy powierzyli swoje troski Królowej Polski są spokojniejsi i mogą w wyciszeniu przygotowywać się do egzaminów.
Składając maturzystom życzenia zdanych egzaminów, dziękujemy za mile spędzony czas podczas radosnego pielgrzymowania.
Opiekunowie wycieczki: ks. Kamil Cudak, Teresa Pytka, Mirosława Kaczmarek – Michalak i Jolanta Dawidowicz

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę