„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod takim hasłem Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy współudziale z Prezydentem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zorganizował na kąpielisku „Słoneczko” przy jeziorze Bugaj ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną. Podczas pikniku mieliśmy możliwość oglądania pokazów m.in. ratownictwa wodnego, symulacji ratowniczej osoby uwięzionej w samochodzie po wypadku, szkolenia psów służbowych Policji i udzielania pierwszej pomocy. Odbywały się także warsztaty i konkursy w zakresie bezpieczeństwa i profilaktyki zagrożeń, na które szczególnie narażone są dzieci i młodzież w okresie wakacji. Każdy kto przyjechał rowerem mógł oznakować swój pojazd. Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi coraz więcej z nas będzie wypoczywać nad wodą, dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie niesie za sobą nieodpowiednie zachowanie się, w wyniku, którego dochodzi do wypadków tonięć i utonięć osób. Pamiętajmy: woda – nawet pozornie spokojna – może być niebezpieczna. Ważny jest rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Przyczyną większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli, często połączonej z alkoholem, słabym rozeznaniu zbiornika oraz brakiem umiejętności. Bądźmy bezpieczni w te wakacje! Tylko przestrzegając zasad bezpieczeństwa, możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą zakończył się szczęśliwie. Dziękujemy za możliwość udziału w evencie oraz za zorganizowanie wycieczki Paniom: Annie Przerywacz, Anetcie Mielczarek i Annie Krajewskiej.

Bezpieczny wypoczynek nad wodą