18 czerwca br. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach odbyła się druga edycja festynu ,,Zawodowe Lato w Bujnach”. Swoją obecnością zaszczycili społeczność szkolną I Wicewojewoda Łódzki Marek Mazur, Wicestarosta Michał Tokarski a także inni zacni goście, przedstawiciele służb mundurowych oraz kuratorium. Na wszystkich uczestników czekało moc atrakcji. Były przejażdżki na quadach i samochodem terenowym; dla najmłodszych uczestników malowanie buziek, warkoczyki, tatuaże, malowanie na folii, zajęcia strzeleckie na strzelnicy pneumatycznej i wirtualnej, dmuchaniec (dzięki uprzejmości Pana Mariusza Pietraszczyka) i oczywiście największa atrakcja – zwierzęta w szkolnej Zagrodzie Witosa. Poza tym pokazy aikido, pyszne sery własnej roboty, miody, słodki poczęstunek, tańce i wiele, wiele innych. Przy tej okazji podsumowano również projekt Razem Po Uśmiechy 2.0, w który zaangażowali się uczniowie szkoły, zdobywając Srebrnego Wilka w województwie łódzkim. Festyn nie mógłby się odbyć gdyby nie partnerzy, z którymi szkoła współpracuje od lat. Społeczność szkolna z Dyrekcją na czele dziękuje serdecznie: WCR Tomaszów Mazowiecki, 25 Brygada Kawalerii Powietrznej, 25 Batalion Logistyczny, Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, OSP Bujny, Rejonowe WOPR w Piotrkowie Trybunalskim, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Piotrkowie Trybunalskim, Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim, Klub Aikido Aikikai. Serdeczne podziękowania za zaangażowanie należą się również wszystkim rodzicom, szczególnie Panu Mariuszowi Kowalczykowi i Państwu Majczykom. No i oczywiście uczniom, którzy zawsze są zwarci i gotowi do pomocy przy szkolnych przedsięwzięciach.

Zawodowe Lato w Bujnach