Młoda krew ratuje życiePo raz kolejny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. W. Witosa w Bujnach miała miejsce zbiórka krwi. Dnia 12.10.2016 r uczniowie szkoły oddawali krew w ramach akcji „Młoda krew ratuje życie”.
Zorganizowana akcja zbiórki krwi została poprzedzona prelekcją na temat Honorowego Krwiodawstwa, którą wygłosił pracownik regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Krew oddało 14 uczniów z następujących klas:
Klasa IV Technikum Leśne

 • Golański Mateusz
 • Kurzydlak Mateusz
 • Kupis Mateusz

Klasa IV Technikum Weterynaryjne

 • Robak Magda
 • Żegota Natalia
 • Kraska Aleksandra
 • Dziedziczak Klaudia
 • Badek Jaromir

Klasa III Technikum Leśne

 • Smyczek Aleksandra
 • Sobierska Urszula

Klasa III Liceum Ogólnokształcące o profilu policyjnym

 • Perczyńska Sara
 • Sońta Jakub
 • Janiszewski Łukasz

Klasa II Liceum Ogólnokształcące o profilu wojskowym

 • Lasota Tomasz

W sumie zebrano: 6300 ml krwi.
Wszystkim uczestnikom akcji dziękuje opiekun Szkolnego Koła PCK i HDK Dominika Skulimowska

Zbiórka krwi- 12.10.2016