Święto PolicjiW dniu 12.07.2018 r. uczniowie z klas I LOp/LOw oraz II LOp wraz z opiekunami- Dorotą Szeidl oraz Iwoną Gemel- uczestniczyli w uroczystych obchodach Święta Policji, które odbyły się w Komendzie Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. W uroczystości brali udział m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński, Komendant Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb. podinsp. Krzysztof Mikułowski, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała, II Zastępca Prezydenta Miasta Piotrkowa Tryb. Adam Karzewnik, Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 Jarosław Olbrychowski, Przewodniczący Zarządu Terenowego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych mł. insp. w stanie spoczynku Włodzimierz Alama. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej i Aresztu Śledczego w Piotrkowie Tryb. Ważnym punktem tego Święta była ceremonia wręczenia aktów mianowania na wyższy stopień służbowy policjantów piotrkowskiej komendy, a po niej wręczenia odznaczeń przyznanych przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych. Nie zabrakło podziękowań ze strony zaproszonych gości dla policjantów piotrkowskiej komendy za pełną zaangażowania służbę, która skutkuje wysoką wykrywalnością przestępstw w województwie łódzkim.

Święto Policji