Do widzenia Przyjaciele,…”

Pewnie myśląc o zakończeniu nauki i pożegnaniu z murami szkoły, wyobrażaliście sobie uroczysty apel, galowe stroje, przemówienia, nagrody i dyplomy oraz ostatnie spotkanie

z wychowawcami, może kilka łez wzruszenia. Niestety w obecnej trudnej sytuacji zakończenie roku szkolnego klas maturalnych musi wyglądać zupełnie inaczej.

Mimo tej nietypowej sytuacji chciałabym Wam życzyć w imieniu Samorządu Szkolnego oraz wszystkich uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach powodzenia na nowej drodze życia. Domyślam się, że niektórym z Was ciężko będzie opuścić mury szkoły i w pełni wkroczyć w dorosłe życie. Spędzony w tej szkole czas pozwolił na zaopatrzenie się w bagaż doświadczeń, z którym wkroczycie w kolejny etap swej życiowej wędrówki. Dziś też wpisujecie się wszyscy na kartę historii tej szkoły. Jak powiedział Sokrates ,,Przeszłość jest nauką dla przyszłości”. Pamiętajcie tylko, że ,,najważniejsze jest nie zwycięstwo, lecz właściwe wykorzystanie zwycięstwa”. Odchodzicie ze szkoły.

Będzie nam Was brakowało.

Spędziliście w niej wiele czasu, wiele razem przeżyliście, oraz wiele się nauczyliście. Wynieśliście ze szkoły nie tylko wiedzę merytoryczną, ale także mnóstwo doświadczeń, wspomnień i pięknych chwil czy to z nauczycielami czy też przyjaciółmi z klasy. I choć czas spędzony w szkole staje się właśnie epizodem w waszym życiu mam nadzieję że był to epizod owocujący w doświadczenie, które pomogli Wam zdobywać Wasi wychowawcy oraz nauczyciele.

Jestem głęboko przekonana, że uzyskane w szkole przygotowanie do dorosłego życia, pozwoli Wam pomyślnie zrealizować wasze plany i marzenia. Nadszedł czas rozstania.

Wielu z nas z pewnością uroni niejedną łzę. Teraz zabierzecie ze sobą cały bagaż doświadczeń i wspomnień i wyruszycie w dalszą drogę dorosłego życia.

Żegnając się, życzę Wam pomyślności, sukcesów i szczęścia.

DO ZOBACZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU!!!

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego


Drodzy Absolwenci!

Czas jaki spędziliście w naszej szkole jest nietypowy ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia sanitarne. Również nietypowe jest pożegnanie z Wami, inne niż do tej pory, ponieważ nie możemy spotkać się z Wami osobiście, nie możemy uścisnąć Wam dłoni i pogratulować ukończenia szkoły oraz sukcesów.

Mam nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Klasowe wycieczki, powroty ze szkoły, nawet strach przed klasówką uczynił z Was zżytą grupę. Także my, nauczyciele, wychowawcy, pracownicy administracji i obsługi przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów i Wasza przyszłość nie jest nam obojętna Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do matury i egzaminów zawodowych, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Wy natomiast dawaliście nam swój młodzieńczy zapał i entuzjazm oraz obdarzyliście nas szacunkiem i zaufaniem. Mamy nadzieję, że tak, jak my, będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem. Mamy nadzieję, że oprócz dat, wzorów czy reguł, zapamiętacie również życiowe rady, jakie dawali Wam nauczyciele i będziecie umieli korzystać z nich w życiu. Na dalszy etap życia pragniemy zadedykować wam słowa wiersza poety z Czarnolasu:

„Nie porzucaj nadzeje,

Jakoć się kolwiek dzieje,

Bo nie już słońce ostatnie zachodzi,

A po złej chwili piękny dzień przychodzi…”

Nigdy nie traćcie więc nadziei ani wiary we własne siły ani w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy, o wartości człowieka decyduje to, co ma w sercu. Miejcie więc szacunek dla każdego napotkanego człowieka, bo to jest jedna z najważniejszych rzeczy, jakich trzeba się nauczyć.

Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki dziś czujecie w sercach. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie cofajcie się wstecz, ale i nie zapominajcie o tych, którzy Was ukształtowali.

Idźcie więc śmiało w życie z uśmiechem i wysoko uniesionym czołem.

Powodzenia!

Dyrekcja,

Grono Pedagogiczne,

Pracownicy administracji i obsługi.


„Wierz w siebie, abyś także mógł wierzyć w ludzi.

Poszukaj dobra w świecie, świat znajdzie je w Tobie.

Rywalizuj ze sobą, nie narzekaj – zmieniaj.

Sięgnij gwiazd, byś mógł innym wskazać do nich drogę”.

(Autor nieznany)

 

Drodzy Maturzyści !!!

To już drugi raz przyszło nam żegnać się w ten nietypowy sposób z absolwentami naszej Szkoły. Ten dzień to dla każdego moment wyjątkowy i szczególny. Pozwala ostatni raz spotkać się w gronie znajomych i oficjalnie podziękować wszystkim za wspólne lata edukacji.

Mimo braku tych wszystkich tradycyjnych elementów dzisiejszej uroczystości żegnamy Was z łezką w oku. Chcielibyśmy Wam po prostu podziękować, za to, że byliście naszymi uczniami. Mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Wam w trudnej i pełnej wyzwań wyprawie po dojrzałość. Pamiętamy, jak przekraczaliście próg naszej szkoły – pełni obaw, czy dacie sobie radę z edukacją i znajdziecie przyjaciół. Daliście radę. My jesteśmy z Was – naszych Uczniów – dumni. I Wy sami też odczuwajcie dumę! Wasza wiara w sukces i wytężona praca stoją za tym, że dziś staliście się absolwentami naszej szkoły.

Zatrzymajcie ważne wspomnienia w najskrytszym zakątku waszych serc. Bo tego czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć. Tych wspólnych chwil na pewno będzie Wam i nam bardzo brakowało. Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Lata w tej szkole spędzone pokazały Wam, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki!

Żegnamy Was, nasi Uczniowie i życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń się spełniło. Żebyście zawsze czuli, że postępujcie w zgodzie ze sobą. Realizujcie wszystkie swoje pasje. Żyjcie tak, aby towarzyszył Wam cały wachlarz emocji, tak żebyście byli szczęśliwi. Budujcie mądrze swoją przyszłość. Kolejne cegiełki są w Waszych rękach, Waszych głowach i Waszych sercach.

Przed Wami ostatni już egzamin – matura. Czas trudny, pełen emocji ale niezwykle ważny. Za kilka godzin będziecie w skupieniu analizować arkusze egzaminacyjne. Życzymy, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź budziły w Was poczucie satysfakcji, że wysiłek się opłacił.

Na koniec chcielibyśmy podziękować Waszym Rodzicom za wspieranie działań nauczycieli i wspaniałą współpracę ze szkołą, a MATURZYSTOM za to, że przed laty wybrali nasze liceum i technikum na swoją szkołę. Współtworzyliście jej życie bardzo aktywnie i wspaniale reprezentowaliście ją w różnych dziedzinach.

Dyrekcja,

nauczyciele,

pracownicy administracji i obsługi,

koleżanki i koledzy.

Pożegnanie maturzystów- V 2021