22. października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych z przedstawicielami policji. W tym dniu w murach szkoły gościli: Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim – insp. Krzysztof Dąbrowski, Naczelnik Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – mł. insp. Robert Borowski, Naczelnik Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi – mł. insp. Rafał Mrozowski oraz technik kryminalistyki Laboratorium Kryminalistyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W trakcie zajęć uczniowie poznali specyfikę pracy technika kryminalistyki. Mieli również wyjątkową okazję upozorować zbrodnię i stać się jej aktorami. Uczniowie poznali tajniki zabezpieczania i wyróżniania śladów zbrodni. Młodzież zapoznała się również ze sposobem pobierania tzw. ,,odcisków palca’ a także pobrania śladów biologicznych. Klasy mundurowe poznały również charakterystykę pracy w Wydziale do Walki z Przestępczością Narkotykową. Przy tej okazji Naczelnik zwrócił młodzieży uwagę na konsekwencje, jakie grożą za posiadanie i zażywanie środków odurzających oraz na czyhające niebezpieczeństwa z tym związane. Na koniec spotkania wszyscy zainteresowani dowiedzieli się,jakie wymagania musi spełniać kandydat chcący pracować w służbach mundurowych.
Zdjęcia dzięki uprzejmości st. asp. Izabeli Gajewskiej.

Praca w służbach mundurowych – zajęcia z przedstawicielami policji