W dniach 01- 03.06.2022 r. uczniowie klasy I technikum leśnego, weterynarii i rolniczego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach uczestniczyli w wycieczce turystycznej do Zakopanego.
Dzień 1.
Wycieczka rozpoczęła się od życzeń i słodkości w autokarze z okazji Dnia Dziecka. Do Zakopanego dotarliśmy o godz. 13-tej. Po zakwaterowaniu w pensjonacie „ U Lampy” wyruszyliśmy na Gubałówkę podziwiając piękno Tatr, a następnie udaliśmy się do starego kościółka i cmentarz na Pęksowym Brzysku z aleją zasłużonych dla Podhala- takie zakopiańskie Powązki. Po obiadokolacji wyruszyliśmy na wieczorny spacer Krupówkami. Wieczorem znów czekała nas niespodzianka tym razem od rodziców była pizza. Przy muzyce zakończyliśmy pierwszy dzień wycieczki.
Dzień 2.
Dolina Kościeliska, jedna z piękniejszych dolin Podhala, padła naszą zdobyczą. Schronisko na Ornaku zaliczone i ponad 14 km pokonane. Nogi bolały (przewodnik miał jeszcze siłę biegać), a przed nami jeszcze Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i alpinarium. Tradycyjnie po obiadokolacji wędrówka na Krupówki i zakup pamiątek dla najbliższych.
Ten dzień dał nam w kość.
Dzień 3.
Pożegnanie z Zakopanem. Ruszamy zdobyć Kraków- rynek Starego Miasta, Uniwersytet Jagielloński, Wawel… Cudowna historia Krakowa opowiedziana przez przewodnika chyba zapamiętana i na pewno spełnią się nasze marzenia bo serce dzwonu Zygmunta nam w tym pomoże.
Dziękujemy pani Eli Pucal, za to że z nami była i dzielnie znosiła „nasze jęki”.
Helena B. Misztela wychowawca klasy I TWRL

Wycieczka do Zakopanego
Tagi: