Jasełka szkolne Pokój ludziom dobrej woli. Boże Narodzenie 2022 Wigilia. Boże Narodzenie. Ileż wzruszeń budzi w nas to jedno z największych świąt chrześcijańskich. Koloryt i szczególna atmosfera świąt Bożego Narodzenia pozwalają nam oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec inne wymiary naszego istnienia, ujrzeć piękno i nim się zachwyć, doznać dobroci i okazać ją innym, przeżyć radość spotkania w gronie najbliższych, rodzinie.
Naszą wspólnotę szkolną można także nazwać rodziną. 22 grudnia 2022 r. uczniowie ZS CKP w Bujnach wraz z nauczycielami, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście spotkali się , by w tej szczególnej rodzinie przeżyć na nowo, jak co roku, radość Bożego Narodzenia w jasełkach szkolnych.
„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie”.
Te słowa Pani Dyrektor Szkoły Mirosława Kaczmarek – Michalak skierowała do uczestników uroczystości i  podziękowała młodym aktorom za piękny występ, w którym udział wzięli: Gabrysia Łabędzka, Wiktor Walicki, Przemek Michalak – recytacje; Dominik Terka – recytacja i śpiew; Iza Gaik, Marta Łukasik, Marta Baran, Nikola Grochala, Iza Mikulska, Patrycja Stępień – śpiew oraz Zuzia Robert, Dawid Lewandowski, Bartek Herod, Miłosz Kijewski, Szymon Trusiński, Bartek Szychta, Kacper Ściegliński i Rafał Matyjaszczyk. Całości dopełniła pięknym akompaniamentem na gitarze Martyna Kamińska.

Jasełka szkolne
Tagi: