W dniach 27 – 30 października 2023r.,  28 osobowa grupa kadetów Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach, wzięła udział w  czterodniowym obozie wojskowym. Dla większości uczestników był to już drugi, zaawansowany stopień szkolenia. Zajęcia odbywały się na przepięknym terenie Jury Krakowsko – Częstochowskiej i obejmowały zagadnienia z zakresu: taktyki specjalnej w terenie zurbanizowanym, rozpoznania i zasad walki ogniowej, organizacji i dowodzenia zespołem bojowym,  specjalistycznych technik linowych wykorzystywany w formacjach mundurowych, taktyki dywersji, sabotażu, oporu, konspiracji a także elementy: DSO, CQB, SERE, BLOS, TCCC, MEDEVAC. Uczestnicy otrzymali naszywki oraz certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności. Zajęcia jak zwykle przeprowadzili wykwalifikowani instruktorzy z firmy kadet.pl za co uczestnicy składają serdeczne podziękowania. Obóz zakończono wspólnym biesiadowaniem przy ognisku a w drodze powrotnej kadeci zwiedzili Pieskową Skałę.

Obóz wojskowy II stopnia – Jura Krakowsko – Częstochowska