W tym roku przypadła 40. rocznica zorganizowania Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS, jednej z najstarszych imprez ogólnopolskich w Zrzeszeniu LZS. Nie mogło więc zabraknąć na olimpiadzie uczniów naszej szkoły, gdyż od ponad 15 lat, corocznie biorą w niej udział.
Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej, walorach krajoznawczych Polski, historii i walorach turystyczno-krajoznawczych krajów Europy oraz znajomością polskiego sportu. Kolejnym etapem konkursu był udział w licznych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych.
W dniach 9 – 12.11.23r. do stolicy Tatr przyjechali uczestnicy z 10 województw. Ola Sieroń, Jagoda Kwiecień, Klaudia Wójcik i Piotr Wojciechowski- uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach, reprezentowali gminę Wola Krzysztoporska i powiat piotrkowski. Weszli również w skład licznej reprezentacji województwa łódzkiego, przyczyniając się do zdobycia przez nią IV miejsca w Polsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

XL Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS