W 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół CKZ im. W. Witosa w Bujnach wzięli udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie klas wojskowych, oddziału przygotowania wojskowego, policyjnych i leśnych oddali hołd bohaterom Niepodległej.
Barwy narodowe, radość i duma z Niepodległej, cześć i chwała Bohaterom były mottem przewodnim uroczystości. Odśpiewano hymn państwowy i pieśni legionowe. Delegacja uczniów wraz z Dyrekcją Szkoły złożyła kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza,a przedstawiciele klas wraz z opiekunami brali udział w uroczystej mszy za Ojczyznę w kościele Ojców Bernardynów.
Nasi uczniowie uczestniczyli także w obchodach Święta Niepodległości wraz z Jednostką Strzelecką, składając uroczyste przyrzeczenie strzeleckie. Była duma i wzruszenie, że hasło ,,Bóg, Honor, Ojczyzna „jest tak bliskie młodemu pokoleniu.
Po części oficjalnej przedstawiciele klas wraz z Dyrekcją Szkoły udali się pod pomnik patrona szkoły Wincentego Witosa i zapalili znicz pamięci, oddając cześć wybitnemu Polakowi, jednemu z Ojców Niepodległości.

W hołdzie dla Niepodległej